Szlak Konny " Zielone Serce Pomorza"
KJ "POLONEZ" dołożył kolejną cegiełkę do promocji Gminy Damnica. Spotkało nas miłe wyróżnienie przez LGD " Partnerstwo Dorzecze Słupi". Klub został wybrany do przygotowania spotu promującego Turystykę Konną. Projekt obejmuje Szlak Konny " Zielone Serce Pomorza". Znaczny odcinek trasy przebiega przez teren Naszej Gminy i Nadleśnictwa Damnica.
Powyższe nie miało by miejsca gdyby nie wzorową współpraca z Nadleśnictwem i zaangażowanie władz samorządu Gminy w projekt i promocję szlaków konnych.
Wpisanie ich do strategii rozwoju to strzał w przysłowiową dziesiątkę.
Dziękujemy Pani Beacie Topolińskiej Nadleśniczy Nadleśnictwa Damnica za pozytywną decyzje o utworzeniu szlaków konnych, dziękujemy Panu Wójtowi Gminy Damnica Andrzej Kordylas za poparcie pomysłu, zaangażowanie i nieocenioną dotychczasową i przyszłą współpracę związaną z tym projektem, dziękujemy Dyrektorowi Lokalnej Grupy Działania "Partnerstwo Dorzecza Słupi" Panu Marcinowi Heron za zaufanie jakim nas obdarzył przy realizacji i promocji Turystyki Konnej oraz wspaniałej ekipie nagrywającej naszą konną wyprawę i trening na terenie KJ"POLONEZ' DAMNICA. Pozdrawiam serdecznie i już wkrótce zapraszam na wyprawy pełne niespodzianek i wrażeń.
Prezes Klubu Henryk Kozłowski.
Zapraszam do obejrzenia filmu :)
Zdjęcia wykonała Marta Andrzejewska